Erzurum’da fuar heyecanı

17 Ekim Perşembe, 2019
TÜYAP Anadolu Fuarları Anonim Şirketi, Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumların destekleriyle coğrafi işaret belgeli 52 yöresel ürünün tanıtıldığı Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı törenle açıldı.
Erzurum’da fuar heyecanı Erzurum'da TÜYAP Anadolu Fuarları Anonim Şirketi, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumların destekleriyle "Erzurum Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı düzenlendi.

Yakutiye ilçesindeki Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde düzenlenen ve gıda, yöresel ürünler, unlu mamul teknolojileri, depolama, taşıma ve mağaza market ekipmanlarının tanıtımının yapılacağı fuar ile yöresel ürünlerin tanıtımı ve bunların yeni pazarlara açılması amaçlanıyor.

Erzurum Valisi Okay Memiş, fuarın açılış töreninde yaptığı konuşmada “Hedefimiz 1 milyon büyükbaş hayvan. Türkiye'de bu alanda Konya'dan sonra ikinci sıradayız, şu anda büyükbaş hayvan varlığımız 830 bin civarında. 2020 yılı sonunda inşallah Erzurum yeniden bir numara olacak. Küçükbaş hayvancılıkta da 22. sıradayız. Çocuklarımızı, gençlerimizi sağlıklı olarak büyütebilirsek Sayın Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği 2023 hedeflerine, dünyanın en büyük ilk on ekonomisine, 500 milyar dolarlık ihracat gibi hedeflere sağlıklı nesillerle, sağlıklı gıda ve ürünlerle ulaşacağız. Kendi yöresel lezzetlerimizi de çok önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Memiş, Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başarı da diledi. “Allah onları korusun, şehitlerimize de rahmet diliyorum. Hiçbir devletin toprağında gözü olan bir devlet ve millet değiliz. Ama bizim topraklarımızda bir santimetre karesinde gözü olan insanlara da pabuç bırakacak bir millet ve devlet değiliz.” dedi.
 
Erzurum tarım gıda hayvancılık fuar barışpınarı destek