Adana’da gıda denetimleri sürüyor

31 Mayıs Cuma, 2019
Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı ekiplerin gıda denetimleri tüm hızıyla sürüyor. Denetimlerin yapıldığı son adres Adana oldu. Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri halk sağlığı için ilde yoğun bir denetim gerçekleştirdi. İl Müdürü Ali Tekin’in de katıldığı denetimler çoğunlukla toplu iftarların yapıldığı yerlerle birlikte imalathanelerde gerçekleştirildi.
Adana’da gıda denetimleri sürüyor Adana Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kent genelinde gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerindeki denetimlerini sürdürüyor.

Denetimler özellikle toplu iftarların yapıldığı yerlerin yanı sıra buralara yemek sağlayan şirketler, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri imalathanelerinde yoğunlaştı.

Tatlı ve pastacılık ürünleri, şekerleme, çikolata, lokum ve cezerye gibi ürünlerin imalathanelerinde de kontroller sıklaştırıldı.

Denetimlere bizzat katılan Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Tekin çalışmalar hakkında bilgi verdi. TEKİN “Adana’da Ramazan Bayramı öncesi gıda üretim yerlerinde faaliyetler hızla artmaya başladı. Buna istinaden biz gıda denetim ekiplerimizce özellikle Ramazan Bayramında ikram edilecek şekerler lokumlar vb. yiyeceklerin denetimine hız verdik ve bu bağlamda denetimlerimiz devam ediyor. Bayrama kadar hızlı bir şekilde bu işimizi bitireceğiz. Biz ilimizde yaklaşık yıl boyunca 30 bin denetim yapıyoruz. Böylesi rutin günlerin dışında da Ramazan Bayramı gibi özel günlerde de denetim sayılarımızı arttırıyoruz. Ayrıca Sayın Bakanımızın da bu konuda hassasiyetleri var, buna istinaden denetimlerimizi ciddi şekilde yapıp insanlarımızın güvenilir bir gıdaya erişmesini sağlamaya çalışıyoruz. Şu an bütün ekiplerimiz sahada, bugün bizde bir lokum, şekerleme üreten bir tesisteyiz bu denetimlere bizzat katılarak denetimlerin yerinde daha iyi yapılıp yapılmadığını kontrol ediyoruz. Ramazan Bayramında güvenilir gıda yiyerek geçirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Tekin ayrıca, vatandaşlarımızın gıda işletmelerinde gördükleri eksiklik veya sıkıntıları Alo 174 gıda hattına bildirdiklerinde gerekli işlemlerinin yapıldığını ve kendilerine bilgi verildiğini söyledi.
İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN bu vesileyle vatandaşlarımızın Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum dedi.
adana gıda denetim imalathane ali tekin