Antalya’da yılbaşı öncesi denetimler sıklaştı

29 Aralık Cuma, 2017
Tatil ve eğlence merkezlerinden olan Antalya’da gıda kontrol ekipleri yılbaşı öncesinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Antalya’da yılbaşı öncesi denetimler sıklaştı Haber: Antalya İl Enformasyon

Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrol ekipleri, yılbaşı öncesi otel ve eğlence mekanlarında denetimlerini arttırdı.
Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, “Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak gıda işletmelerine yönelik 2017 yılı Ocak ayından günümüze kadar toplamda 27 bin işletmeye 39 bin 730 denetim gerçekleştirdik “dedi.
Alkol denetimleri hakkında da konuşan Özen, 2017 yılı boyunca 6 bin 924 tane alkol denetimi yapıldığını söyledi. Denetimlerde alınan 403 numunenin 220’sinin olumlu olduğunu belirten Özen, yaklaşan yılbaşı sebebi ile İl ve İlçe Müdürlüğü personelinin 15 gün önceden sahte ve kaçak alkol hususunda gece kontrol ve denetimlere başladığını vurguladı. Denetimlerin hala devam ettiği söyleyen Özen,  yılbaşı gecesi de gıda ekiplerinin sahada olacağını ifade etti.
 “Turizm kenti olmamız sebebiyle otel ve alkol denetimlerine ayrı bir önem veriyoruz” diyen Özen, 2018 yılının tüm vatandaşlar için mutlu bir yıl olması dileğini sözlerine ekledi.
 
yeni yıl denetim otel eğlence yılbaşı Antalya