Antalya Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı

05 Şubat Pazartesi, 2018
Antalya tarımını değerlendirmek ve yeni hedefler belirlemek için düzenlenen Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı’nda sektör temsilcileri bir araya geldi.
Antalya Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı Haber: Antalya İl Enformasyon
Antalya Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun’un Başkanlığında, Antalya Ticaret Borsası’nda yapıldı.
Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ev sahipliğinde yapılan ve sektör temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıya, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcısı Turgay Türkyılmaz da katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Müsteşar Yardımcısı Volkan Coşkun, çalışmalarının yerinde izlenmesi, değerlendirilmesi ve sorunların çözülmesi için tüm illere giderek sektörle bir araya geldiklerini ifade etti.
Antalya'nın hemen her konuda öncü bir İl olduğunu dile getiren Coşkun saha koordinatörlüğü uygulaması hakkında da bilgi verdi.
Antalya tarımındaki son durum ile ilgili  bir sunum yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen de "Antalya iki önemli sektörün, tarım ve turizmin çok iyi entegre olduğu bir il. Ancak biz tarımı daha ileri nasıl götürürüz noktasında sektörün paydaşları ile çalışmalar yürütüyoruz." dedi.
Toplantı sonunda Müsteşar Yardımcı Volkan Mutlu Coşkun ve beraberindeki heyet Balıkçı Barınağı ile üreticileri ziyaret etti.
Ziyaretin ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret eden Coşkun, Vali Karaloğlu’na 9.Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren Antalya ve Rize görüntüsü içeren fotoğrafları hediye etti.
 
antalya değerlendirme toplantısı GTHB tarım