Ayvalık'ta kaçak avlanma operasyonu

14 Aralık Perşembe, 2017
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde düzenlenen operasyonda, kankava" adı verilen 19 av aracına el konuldu.
Ayvalık'ta kaçak avlanma operasyonu Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde düzenlenen operasyonda, yasağa rağmen balıkçıların deniz patlıcanı avcılığında kullandığı "kankava" adı verilen 19 av aracına el konuldu.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin öncülüğünde yapılan operasyonda, deniz patlıcanı avcılığında kullanılan ve deniz dibi canlılarıyla, balık yuvalarını alabora eden 19 kankava bulundu.
İlçe Müdürü Mehmet Uysal'ın da katıldığı operasyonda ele geçirilen kankavalar, eski vergi dairesi bahçesindeki depoya kaldırıldı.
Konuya ilişkin açıklama yapan Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, ilçe genelinde yasal olmayan avlara yönelik operasyonların kendilerinin gözetiminde gerçekleştiğini söyledi.
Yapılan çalışmaların kendilerine verilen yetkiler neticesinde sürdürüldüğünü belirten Görgülüaslan, şöyle konuştu:
"Arkadaşlarımız, çok ciddi çalışmalar sergiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde yasak kum midyesi avcılığı yapanlara yönelik Sahil Güvenlik tarafından operasyon düzenlenmişti. O operasyon Sahil Güvenlik birimlerimizin almış olduğu bir takım istihbari bilgiler çerçevesinde şekillendi. Akabinde de İlçe Tarım Müdürlüğümüzün de iştirakiyle başarılı operasyon gerçekleşmişti. Bugün de denizlerimizin akciğeri olarak nitelendirilen deniz patlıcanı avcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda, 19 adet balıkçılıkta 'algarna' ismiyle tabir edilen aletler toplandı. Ekiplerimiz bu operasyonları sıklıkla gerçekleştiriyorlar. Bu operasyonlarımız artarak sürecektir."
 
Balıkesir ayvalık operason deniz patlıcanı avcılık