Bakan Fakıbaba Diyarbakır’da esnafı ziyaret etti

29 Ocak Pazartesi, 2018
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Diyarbakır'da yaptığı esnaf ziyareti sırasında kuraklıkla ilgili açıklamalarda bulundu.
Bakan Fakıbaba Diyarbakır’da esnafı ziyaret etti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Diyarbakır programı kapsamında beraberinde Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ile Sur ilçesinde esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla görüştü.

Burada gazetecilerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kuraklık yaşandığı yönündeki sorusuna cevap veren Fakıbaba, bölgede herhangi bir kuraklık beklemedikleri, son haftalardaki yağışların da bunun göstergesi olduğunu belirtti.

Diyarbakır’da düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Değerlendirme Toplantısı’na da katılan Bakan Fakıbaba, Türkiye'de yeni bir uygulama ile bakanlığın çalışmalarını takip edecek temsilciler atadıklarını duyurdu.
Yerelde ve bölgedeki işlerin daha hızlı yürütülebilmesi için kendisine bağlı çalışan 26 saha koordinatörü atadığı bilgisini veren Fakıbaba, “Koordinatörleri bir bakanın temsilcisi olarak, arkadaşınız, hocanız olarak görebilirsiniz." dedi.
Fakıbaba, atanan 26 saha koordinatörünün tecrübeli ve bu işe yıllarını vermiş kişilerden seçildiğine işaret ederek, "Bu bağlamda ilk görev anlayışını Diyarbakır'dan başlatıyorum." dedi.
 
Bakan Fakıbaba Diyarbakır koordinatör kuraklık