Bakan Fakıbaba: “Her zaman emrinizdeyim”

19 Mart Pazartesi, 2018
Bakan Fakıbaba, Tokat’ın Turhal ilçesine bağlı Tatlıcak köyünde "Talebe Göre Birlikte Üretelim Projesi"nin tanıtım toplantısına katıldı. Fakıbaba burada yaptığı konuşmada “Tarım Bakanı olarak her zaman emrinizdeyim” dedi.
Bakan Fakıbaba: “Her zaman emrinizdeyim” Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Tokat’ta “Talebe Göre Birlikte Üretelim Projesi”nin tanıtım toplantısına katıldı.
Tokat'ta bu projeyi başlattıklarını söyleyen Fakıbaba, projenin faydalı olacağına yürekten inandığını vurguladı.

"Artık Türkiye'de yeni şeyler yapmak lazım. Tek başınıza değil de birlikte üretmemiz lazım." diyen Fakıbaba, şöyle devam etti:

"Birlikte sesimizi çıkarmamız lazım. Birlikte bu işleri halletmemiz lazım. Bu bağlamda Tarım Bakanı olarak her zaman emrinizdeyim. Allah'ın izniyle Tarım Kredi, Et Süt Kurumu ile TMO ile Tarım Bakanlığı ile burada ektiğiniz bütün ürünlerin girdi maliyetlerini düşüreceğiz. Sizlere alım garantisi vereceğiz. İnanıyorum ki eskiden 1 lira kazanırken şimdi çok daha rahat bir şekilde daha fazla para kazanacaksınız. Biz artık sizlerle beraberiz. Bu köy artık bizim köyümüz."

Fakıbaba, daha sonra Turhal ilçesinde Tokat, Turhal ve Pazar belediyelerinin ortaklaşa yaptırdığı TOPEKTAŞ Et Entegre Tesisi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Tokat'a geçen Bakan Fakıbaba, şehit aileleri onuruna verilen yemeğin ardından bir otelde düzenlenen Tokat tarım değerlendirme toplantısına katıldı.

Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Fakıbaba, Türkiye'nin çok zor süreçlerden geçtiğini ifade etti.
 
 
Gıda tarım hayvancılık Ahmet Eşref Fakıbab talebe göre birlikte üretelim