Bakan Fakıbaba Tunus Tarım Fuarı’nda

01 Kasım Çarşamba, 2017
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Tunus’ta "Uluslararası Tarım, Tarım Makineleri ve Balıkçılık Fuarı"nın (SIAMAP 2017) açılışına katıldı.
Bakan Fakıbaba Tunus Tarım Fuarı’nda Tunus'ta bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Türkiye'nin "onur konuğu" olduğu "Uluslararası Tarım, Tarım Makineleri ve Balıkçılık Fuarı"nın (SIAMAP 2017) açılışına katıldı.

Başkent Tunus'ta düzenlenen "SIAMAP 2017" ziyaretçilere kapılarını açtı. Türkiye'nin "onur konuğu" olduğu fuarın açılışına Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba da katıldı. Fakıbaba, Türk firmaların stantlarını ziyaret ederek bilgi aldı. 

Bakan Fakıbaba, daha sonra bu bölüme gelen Tunus Başbakanı Yusuf Şahid, Tunus Tarım ve Balıkçılık Bakanı Semir et-Tayyip ile Tunus Çiftçi ve Balıkçılar Birliği (UTAP) Başkanı Abdulmecid ez-Zar'ı karşılayarak Türk firmalarının stantlarını gezdirdi.
Fuar açılışına katılan resmi heyetler daha sonra Tunus Polis Akademisi ekibinin sergilediği binicilik gösterisini izledi.
UTAP, tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen fuara, Türkiye'den 40 kuruluş katılıyor. Fuarda, Fildişi Sahili, Moritanya ve Katar'dan resmi heyetlerin yanı sıra ABD, Fransa, Fas ve Cezayir'den toplam 520 şirketin yer aldığı ifade ediliyor. 

Türkiye Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde kurulan stantta Türk şirketlerinden katılımcılar yabancı firma temsilcileriyle birebir görüşme imkânı elde ediyor.

Tunus'ta 5 Kasım tarihine kadar açık olacak fuarı 200 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
 
tunus SIAMAP fuar ahmet eşref fakıbaba GTHB