Bakan Fakıbaba, yem ve hayvancılık sektörlerinin temsilcileriyle buluştu

16 Mart Cuma, 2018
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) yem ve hayvancılık sektörlerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda sektörlerin durumu ve geleceği konuşuldu.
Bakan Fakıbaba, yem ve hayvancılık sektörlerinin temsilcileriyle buluştu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ankara Ticaret Odasında (ATO) yem ve hayvancılık sektörlerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıda, yem ve hayvancılık sektörlerinin bugünü ve geleceği üzerine istişarelerde bulunuldu.
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, bitkisel ve hayvansal üretimin stratejik sektörler olduğunu belirterek hükümetin bu alanlarda üretimi artırmaya yönelik desteklerinin önemine işaret etti.
Son dönemde çeşitli kesimler tarafından et fiyatları ve et ithalatı konularında değişik görüşlerin dile getirildiğini hatırlatan Baran, “Bitkisel ve hayvansal üretim başlığı altındaki konular, ülke nüfusunun tamamını bire bir etkiliyor." ifadesini kullandı.
Türkiye Yem Sanayicileri Birliği Başkanlığı görevini de yürüten ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ülkü Karakuş da sunum yaparak yem sektörüne ait gelişmeleri anlattı.
 
GTHB ATO Ahmet Eşref Fakıbaba Gürsel Baran hayvancılık yem