Bakan Pakdemirli'den fındık açıklaması

18 Ekim Perşembe, 2018
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık stoklarına ilişkin twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Pakdemirli , "Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız. “dedi.
Bakan Pakdemirli'den fındık açıklaması Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli fındık stoklarıyla ilgili twitter hesabından açıklama yaptı.

Bakan Pakdemirli, bu yıl biter bitmez Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) elindeki fındık stoklarının satışa açılmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız." dedi.

Fındık fiyatlarını üreticinin lehine korumak için TMO'nun elindeki fındık stoklarını yıl sonuna kadar satışa açmayacaklarını duyurduklarını anımsatan Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Bu açıklamadan yola çıkarak, hemen ocak ayında fındık stokları satışa açılacakmış gibi spekülasyonlar yapılmaya başlandı. 2018 yılı biter bitmez TMO'nun fındık stoklarının satışa açılması söz konusu değildir. Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız." 
 
bekir pakdemirli fındık tmo üretici stok tarım orman