Bursa’da “İyi Tarım Uygulamaları” konuşuldu

10 Nisan Salı, 2018
Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesinin işbirliğiyle gerçekleştirilen "İyi Tarım Uygulamaları Paneli"nde önemli konular masaya yatırıldı.
Bursa’da “İyi Tarım Uygulamaları” konuşuldu Haber: Bursa İl Enformasyon

Gıda ve Sağlıklı Beslenme Fuarı kapsamında Bursa’da düzenlenen "İyi Tarım Uygulamaları Paneli"ne çok sayıda uzman katıldı.

Panel başkanı Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer Doğan, yaptığı konuşmada gıda güvenliğinin sağlanması için iyi tarım uygulamalarının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteklediği Bursa Siyah İnciri ve Zeytinde İyi Tarım Uygulamalarını Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında Nilüfer İlçesi’nde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Panel Başkanı Ömer Doğan, üreticilere hem eğitim hem de teknik konularda destek verdiklerini dile getirdi.

Bahçe bitkilerinde iyi tarım uygulamaları, iyi tarım uygulamalarında pestisit kullanımı, iyi tarım uygulamalarında sertifikasyon süreci konularında yapılan sunumlarla devam eden panel sonunda uzmanlar katılımcıların sorularını yanıtladı.
 
bursa iyi tarım uygulamaları panel