Buzağı takip sistemi android uygulaması hayata geçti

27 Aralık Çarşamba, 2017
Besiciler, yazılımı Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan Buzağı Takip Sistemi ile il ve ilçe müdürlüklerine anında ulaşabilecek.
Buzağı takip sistemi android uygulaması hayata geçti Haber: Antalya İl Enformasyon

Yazılımı Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan Buzağı Takip Sistemi uygulama marketlerinde yerini aldı. Yetiştiriciler Buzağı Takip Sistemi uygulaması sayesinde buzağı doğum ve ölüm olayları anında İl ve İlçe Müdürlüklerine bildirebilecek.
Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, “Anlık verilere ulaşmak çok önemli. Bu uygulama sayesinde hangi işletmede buzağı doğmuş, hangi işletme buzağı ölmüş anında haberdar olup, 7/24 yetiştiricilerimizin yanında olacağız. 2018 yılının hayvan hastalıklarıyla mücadele ve buzağı kayıplarının önlenmesi yılı olarak ilan edilmesi bakımından önem arz eden uygulamanın tüm yetiştiricilere faydalı olmasını temenni ederim.”  dedi.
Uygulamada sıkça sorulan sorular bölümünde “Hayvanım nasıl gebe kalır?” “İneğim gebe ne yapmalıyım?” “Buzağım doğdu ne yapmalıyım?”  gibi sorulara cevap verilirken, besici bildirim formuna kolaylıkla erişebilecek.
 
buzağı takip sistemi android yetiştirici