Çiçekçi kadınlar projesi başladı

20 Kasım Pazartesi, 2017
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2017 yılında ‘‘Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi’’ kapsamında kırsal kesimde yaşayan kadın çiftçilere daha verimli bir tarım için bilgi, yöntem sağlamak, kaynakları daha etkin kullanabilmek, yeni teknolojileri öğretmek ve uygulatmak amacıyla ‘‘Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor’’ çalışması programa alınmıştı.
Çiçekçi kadınlar projesi başladı Haber: İstanbul İl Enformasyon

Bu çerçevede İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Bakanlık tarafından onaylanarak ödenek ayrılan “Çiçekçi Kadınlar Projesi“ hayata geçirildi. Proje kapsamında üzerinde çalışma yapılan altı türe ait süs bitkileri çiftçi kadınlar tarafından üretilmeye başlandı.
İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Sarıyer İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen proje, Sarıyer Gümüşdere Mahallesi’nde başladı. Projenin üretim ve tohum toplanması işlemleri ise S.S. Sarıyer Mahalle ve Köyleri Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından gerçekleştirildi. Elde edilen ürünlerin, İstanbul ili başta olmak üzere çevre il ve ilçelerin peyzajında kullanılmak üzere pazarlanacağı ifade edildi.
 
Projenin tanıtımı için yapılan törende konuşan İl Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Bakanlığın kırsal kalkınma yatırımları kapsamında birçok tarımsal projeye destek verdiğini vurgulayarak, projede emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Çiçekçi kadınlar projesi kadın çiftçiler İstanbul il gıda çiftçi destek