Çiftçilere önce eğitim sonra yarışma

23 Ocak Salı, 2018
Çanakkaleli çiftçiler kuzu, oğlak ve buzağı ölümlerinin önlenmesi, tarım sigortaları ve organik zeytin yetiştiriciliği konularında eğitim aldıkları toplantının sonunda düzenlenen yarışma ile keyifli vakit geçirdiler.
Çiftçilere önce eğitim sonra yarışma Haber: Çanakkale İl Enformasyon
Çanakkale İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün çiftçileri kuzu, oğlak ve buzağı ölümlerinin önlenmesi, tarım sigortaları ve organik zeytin yetiştiriciliği konularında bilgilendirmek amacıyla düzenlediği eğitim toplantıları Dümrek köyünde yapıldı.
Toplantıya Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, Ziraat Odası Başkanı, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Köy Muhtarları ve çok sayıda üretici katıldı.
Eğitimlere katılan çiftçilere seslenen Çanakkale İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, bu eğitimleri bütün köylerde yapmayı planladıklarını söyledi.
Karadağ, “Buradaki amacımız; üreticilerimize, yeni bilgileri, yeni teknolojileri, bakanlığımızın uygulamalarını aktarmak. Toplantılar sırasında üreticilerimizin aklındaki proje fikirlerini dinlemek. Biz bu sayede çiftçilerimizden gelen teklifleri anında birebir değerlendirme imkânı bulacağız. Teknik anlamda uygulanabilme şansı varsa inşallah onu projelendirip, projesini hazırlayacağız. Vakti zamanı geldiğinde sizlerle o projeyi burada uygulayacağız. Ben inanıyorum ki öncelikle kendi ilimizde daha sonra Türkiye’de bir ilk olan   “Çiftçi Aileleri Tarımsal Eğitimi ve Bilgi Yarışması” projesi çok ses getirecek.” dedi.
Eğitimlere katılan çiftçi aileler arasında düzenlenen yarışmada çiftçilere yapılan sunumlarla ilgili sorular soruldu.
Yarışmada dereceye giren katılımcılara çeşitli hediyeler verildi. Yarışma birincileri diğer köylerin birincileri ile finalde yarışacak.
 
 
çanakkale eğitim yarışma proje