Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan GDO’lu ürün uyarısı

22 Şubat Perşembe, 2018
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı’nda, "GDO'lu ürünler noktasındaki hassasiyetimizi artırmamız lazım.” uyarısında bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan GDO’lu ürün uyarısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada GDO’lu ürünlere dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "GDO'lu ürünler noktasındaki hassasiyetimizi artırmamız lazım. Devlet olarak birinci derecede bu bizim sorumluluğumuzda. Hükümet olarak bu konuda atacağımız adımların hassasiyetini özellikle ifade etmek istiyorum." dedi.
Erdoğan, “İnsanımızın kaliteli bir hayat sürmesi için yeterli ve sağlıklı gıdaya ulaşılabilmesini de temin edeceğiz. Bu konuda gerek hocalarımızdan gerekse bu çalışmaları yürütenlerden bir şeyi ısrarla ben de talep ediyorum. Doğala önem vermemizin şartını burada duyurmak istiyorum. Kanser gibi rahatsızlıkların temelinde doğalın olmadığına inanıyorum. Kimyasalın ağırlıkta olduğu üretimler sebebiyle ilaç sanayinde darbeler yediğimize inanıyorum.” ifadesini kullandı.
Erdoğan tarımsal üretimde kendine yeterli olmanın önemine de vurgu yaparak “Gıda kayıp ve israfının önlenmesine, tarımsal üretimde kendine yeterliliğe ve verimliliği artırmaya odaklanacağız." dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan GDO gıda tarımsal üretim 11. Kalkınma Planı