Doğanın bekçileri göreve başladı

26 Ağustos Pazartesi, 2019
Manisa'da özellikle tarım alanlarına zarar veren süne, çekirge ve kene gibi zararlılarla mücadele amacıyla bin 250 kınalı keklik doğaya salındı.
Doğanın bekçileri göreve başladı Manisa’da zararlılara karşı keklikler göreve başladı.

Tarım alanlarına zarar veren süne, çekirge ve kene gibi zararlılarla mücadele amacıyla bin 250 kınalı keklik Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü tarafından doğaya salındı. Kekliklerin salındığı bölgede av yasağı ilan edildi.

Yukarı Çobanisa Mahallesine bağlı Hamalın Kırı mevkisinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı'nda düzenlenen törenle salınan keklikler ile yaban hayatı da desteklenmiş olacak.

Manisa Valisi Ahmet Deniz “Bugün bin 250 kınalı kekliğimizi doğaya saldık. Doğan canlılarla ve canlıların uyumuyla güzel. Ekosistemde yaşayan tüm canlılara saygı duymak lazım. Bitkilere, hayvanlara saygı duymamız lazım. Özellikle av yapan avcılarımız av yasaklarına lütfen uysunlar. Çünkü dünyadaki güzellik hep beraber paylaştığımız zaman güzel. Bir de kınalı kekliklerin bir özelliği var. Hem süne hem de çekirgeyle mücadelede önemli bir yer tutuyor." dedi.
 
manisa keklik zararlı mücadele