Domates çiftçinin yüzünü güldürüyor

29 Kasım Çarşamba, 2017
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısında kentteki çeşitli sektörlerin durumu değerlendirildi.
Domates çiftçinin yüzünü güldürüyor Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ekimde Türkiye'nin domates ihracatının yüzde 46 arttığını belirterek, "Türkiye rakamını veriyorum çünkü artık bizim meyve ve sebzemizin önemli kısmı diğer iller üzerinden ihracata gitmektedir. Göstergelerin geçen yıla göre daha iyi olduğuna kuşku yoktur." dedi.
Çetin, tarım ihracatı konusunda sebzede durumun iyi ancak narenciyede iyi olmadığını belirterek, şöyle devam etti: "Ekimde Türkiye'nin domates ihracatı yüzde 46 oranında artmıştır. Türkiye rakamını veriyorum çünkü artık bizim meyve ve sebzemizin önemli kısmı diğer iller üzerinden ihracata gitmektedir. Göstergelerin geçen yıla göre daha iyi olduğuna kuşku yoktur. Buna rağmen son günlerde birçok sektörümüzden işlerin yavaşladığına veya iyi olmadığına dair çok şikayet gelmektedir. Son dönemde işlerin yavaşlamasının bir nedeni eylülden bu yana tüketici güvenindeki düşüştür."
 
Antalya ATSO tarım ihracat