Düzce’nin girişimci kadınları eğitimle güçleniyor

09 Nisan Pazartesi, 2018
“Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında kadın girişimcilere verilecek uygulamalı eğitimler Düzce’de düzenlenen törenle başladı.
Düzce’nin girişimci kadınları eğitimle güçleniyor Kadın girişimcilere yönelik verilecek uygulamalı eğitimlerin açılış törenine Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, KOSGEB İl Müdürü Arif Torun, İŞKUR İl Müdürü Ferat Acar, protokol üyeleri ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Eğitim programın açılış konuşmasını yapan Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, üretici ve girişimci ruha sahip kadınları bilgilendirmeyi ve tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını söyledi.

Eğitim sonunda kadın çiftçiler tahıllar, yemeklik dane baklagiller, seracılık, yem bitkileri, tıbbi-aromatik bitkiler, bağcılık, sebzecilik, meyvecilik, çiçekçilik, küçükbaş-büyükbaş hayvancılık, arıcılık, kümes hayvancılığı ipekböcekçiliği, ormancılık, sepetçilik, dokuma, işleme-pazarlama, aile işletmeciliği ve kırsal turizm konularında projeler hazırlayacaklar.

Kadın girişimcilerin eğitimleri sonunda kadın çiftçiler hazırladıkları projeler ile yarışacak. Türkiye genelinde dereceye giren projelere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 20 bin liradan 40 bin liraya kadar destek verilecek.
 
düzce kadın çiftçi eğitim girişimci kadın