Düzceli çocuklar kampta

15 Haziran Perşembe, 2017
Çocukların tarımı yerinde öğrenmelerini amaçlayan tarım kampı Düzceli çocuklarla buluştu.
Düzceli çocuklar kampta Düzce’de çocukların tarım, doğal yaşam ortamları, ekolojik tarım gibi konularda bilgilendirmek amacıyla “Lider Çocuk Tarım Kampı” düzenlendi.
Düzce Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, “İl Müdürlüğümüz tarafından ilimizde her yıl farklı konseptlerde çeşitli etkinlikler ile oyunlar ve yarışmalar düzenleniyor. 4 yıl boyunca ilimizde “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliğinden toplam 180 çocuk yararlandı. Bundan sonraki yıllarda da ilave yenilikçi uygulamalarla kamp etkinliği devam edecek” dedi.
Kabaoğlu, ayrıca kampa katılan öğrenciler tarafından “Ülkemizde Kırsal Turizm” konulu kompozisyon yarışması düzenleneceğini sözlerine ekledi.
Düzenlenen kamp kapsamında ilk gün Aziziye İlkokulu ile Avni Akyol İlkokulundan gelen 4. sınıf öğrencilerine İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda İl Müdürü Harun Kabaoğlu tarafından “Tarımın Önemi ve Ülkemizde Tarımın Durumu” konulu bilgi verildi.
Daha sonra Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda San. Tic. Anonim Şirketine ait modern ahır, kümes, kuluçka odası ve seralar ziyaret edildi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personellerinden Asil Köroğlu tarafından çocuklara “Kırsal Turizm ve Çiftlik Turizmi” konusunda bilgiler verildi.
Üç gün boyunca kampa katılan öğrencilere katılım belgelerinin ve hediyelerin taktim edilmesiyle program sona erdi.
 
düzce lider çocuk kamp tarım etkinlik