Elazığ’dan güzel bir proje daha

22 Kasım Çarşamba, 2017
Elazığ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından il genelinde balık tüketimini arttırmak amacıyla, merkezde bulunan 20 okulda yaklaşık 4 bin öğrenciye balığın sağlık açısından faydalarının anlatıldığı eylem planı “Balık Sağlıktır" temalı resim yarışmasının yapılması ile sona erdi.
Elazığ’dan güzel bir proje daha Haber: Elazığ İl Enformasyon

Resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Keban ilçesinde düzenlenen törenle ödülleri verildi.
Düzenlenen törene; Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Masar Ayas, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, şube müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
İl Müdürü Turan Karahan konuşmasında "Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı büyümesi için balıkta bulunan Omega 3'e, yağ asitlerine, yüksek miktardaki kaliteli proteine ve iyota ihtiyaçları var. Çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişiminde önemli yeri  olan balığın tüketimi  maalesef  istenilen seviyede değil. 20 okulda yaklaşık 4 bin öğrenciye balığın faydalarını anlattığımız bu eylem planı ile düşük olan balık tüketimini arttırmayı amaçladık" dedi.
 "Balık Sağlıktır" temalı resim yarışmasında Türkiye Odalar Borsalar Birliği İlkokulundan Aslı Aslan birinci, Koç İlkokulundan Vuslat Atalar ikinci, Vali M. Lütfullah Bilgin İlkokulundan Hümeyra Gülkaya da üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere tablet verilirken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler ve teşekkür belgeleri verildi. Program yemek ikramı ile sona erdi.
 
Balık tüketimi balık sağlıktır elazığ il gıda