En güzeli seçildi

16 Kasım Perşembe, 2017
Silivri'de düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan "2. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması"nda dereceye giren buzağıların sahipleri çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
En güzeli seçildi Silivri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce, Değirmenköy Futbol Sahası'nda gerçekleştirilen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

"Erkek" ve "Dişi" olmak üzere 2 ayrı kategoride düzenlenen yarışmada, jürinin çeşitli kriterlere göre değerlendirmesi sonucu dereceye giren buzağıların sahipleri, çeyrek altın ve hediyelerle ödüllendirildi.

Etkinlik kapsamında, pony atlar gösterisi, halat çekme ve yumurta taşıma oyunları da gerçekleştirildi.

"Her zaman çiftçimizin ve hayvan sahibinin yanındayız"

İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Yavuz Karaca yaptığı açıklamada, yarışmanın bu yıl ikincisinin düzenlendiğini söyledi.

Karaca, amaçlarının sürdürebilir tarım ve gelecek nesillerin de tarım ve hayvancılıkla iştigal etmelerini sağlamak olduğunu kaydetti.

Silivri İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Benli de her zaman çiftçinin ve hayvan sahibinin yanında olduklarını belirtti.

İlçedeki çiftçilere tarımsal destekte bulunduklarını aktaran Benli, bu alanda gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Buzağı yarışması Silivri ilçe tarım en güzel buzağı