Fakıbaba, Çorlu Tarım Fuarı’nı açtı

03 Ağustos Perşembe, 2017
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Tekirdağ temasları kapsamında 10. Çorlu Tarım Fuarı’nın açılışına katıldı.
Fakıbaba, Çorlu Tarım Fuarı’nı açtı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Tekirdağ’daki temasları kapsamında 10. Çorlu Tarım Fuarı’nın açılışına katıldı.
Burada bir konuşma yapan Fakıbaba, "Gümrük vergisinin indirilmesinin sebebi spekülatörleri önlemek ve fırsatçılara fırsat vermemek." dedi.
Üreticiyi hep destekleyeceklerini dile getiren Fakıbaba, üretmeyi ibadet gibi kabul ettiklerini anlattı.

Fakıbaba, Türkiye'nin son dönemde tarım arazilerinin azaldığına yönelik bir söylem üzerine, "Çok dikkatli olalım arkadaşlar. arazilerinizi satmayın, fırsatçılara vermeyin. Bu araziler çok değerli." dedi.

Gelirken kendisine bu bölgedeki tarım arazilerinin satıldığını söylendiğini aktaran Fakıbaba, gelecek 15 yılın en büyük silahının gıda, tarım ve hayvancılık olacağının altını çizdi.

Ahmet Eşref Fakıbaba, Katar'ın her ülkeye tırlar dolusu para gönderebileceğini ancak tarım ürünü gönderemeyeceğini kaydederek, "Demek ki para her şeyi halletmiyor. Hep beraber üreteceğiz, üreteni destekleyeceğiz, çalışacağız." diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın kendisine ilk direktiflerinden birisinin tarım girdilerinin, mazot ve gübrenin maliyetinin düşürülmesi olduğunu dile getiren Fakıbaba, "İnşallah bu konuda da bu kardeşiniz elinden gelen her türlü imkanı halkın refahı için kullanacaktır." ifadesini kullandı.

Konuşmalar sonrası fuarın açılış kurdelesini kesen Fakıbaba'ya, günün anısına hediye takdim edildi.

Sonrasında fuar alanını gezen Fakıbaba, buradaki tarım makinelerini ve ürünleri inceledi.

Üreticiler ve vatandaşlarla bol bol sohbet eden ve fotoğraf çektiren fakıbaba, onların taleplerini dinledi.
 
Ahmet Eşref Fakıbaba Tekirdağ çorlu tarım fuarı