Fakıbaba: Sağlıklı gıdanın farkındayız

14 Ağustos Pazartesi, 2017
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sağlıklı gıdanın ve sağlıklı içeceğin çok önemli olduğunun farkında olduklarını söyledi.
Fakıbaba: Sağlıklı gıdanın farkındayız Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "İnanıyorum ki 10-15 yıl içerisinde en önemli ürünümüz bu (tarım ürünleri) olacaktır. Çünkü biz Türkiye'yi biliyoruz, Türkiye'nin tarımını biliyoruz, Türkiye'nin yatırımcısını biliyoruz." dedi.
Anadolu Grubu'nun Isparta'daki iki yeni meyve suyu tesisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı.
Isparta Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrikadaki törende konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu ile Türkiye'nin cennet bir ülke olduğunu belirtti.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak toprağın, suyun, içeceğin, güvenli gıdanın ne kadar önemli olduğunu bildiklerini kaydeden Fakıbaba, "İnanıyorum ki 10-15 yıl içeresinde en önemli ürünümüz bu olacaktır. Çünkü biz Türkiye'yi biliyoruz, Türkiye'nin tarımını biliyoruz, Türkiye'nin tarımını biliyoruz." diye konuştu.
Üreticilere ve yatırımcılara müthiş bir saygı ve sevgileri bulunduğunu belirten Fakıbaba, hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla hem de bakan olarak özel sektörün her zaman yanında ve hizmetinde olduklarını vurguladı.
Fakıbaba, "Biz hem üreticimizin hem sanayicimizin hem de tüketicimizin hep yanında olacağız. Sağlıklı gıdanın ve sağlıklı içeceğin çok önemli olduğunun farkındayız." dedi.
 
bakan fakıbaba meyve suyu sağlıklı gıda tarım