Genç çiftçi projelerine desteklemeler devam ediyor

12 Aralık Salı, 2017
Isparta’da Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 178 genç çiftçi projesi desteklendi.
Genç çiftçi projelerine desteklemeler devam ediyor HABER: Isparta İl Enformasyon – İrfan ÖNER
KAMERA – KURGU: Alper ÖZTÜRK

2017 yılında başarılı projelere imza atan Ispartalı çiftçiler; mantar üretimi, örtü altı yetiştiricilik, bağcılık, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği başta olmak üzere 24 bitkisel üretim projesini hayata geçirdi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi çalışması kapsamında bu üreticilere 720 bin lira destek sağlandı.
Hayvancılık desteklemelerinden yararlanmak için başvuru yapan 28 genç çiftçiye ise 840 bin lira destek ve yaklaşık bin adet merinos koyun dağıtıldı.
2017 Yılında Genç Çiftçi Yatırımlarının Desteklemesi Kapsamında Isparta’da küçükbaş hayvancılık desteklemelerinden Isparta Merkez, Aksu, Atabey ve Gönen, Eğirdir, Sütçüler, Uluborlu, Gelendost, Senirkent, Şarkikaraağaç, Yalvaç ilçelerinde toplam 28 Genç Çiftçi yararlandı. Bu desteklemelerden faydalanmaya hak kazanan Genç Çiftçilere Merinos ırkı bin 36 baş koyun dağıtımı yapıldı. Böylece 840 bin liralık hibe ödemesi gerçekleştirilmiş oldu.
Isparta İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü başvuruları değerlendirmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde hibe almaya hak kazanan 126 genç çiftçi daha bakanlığın desteklemelerinden faydalanarak işlerini büyütme fırsatı bulacak.
 
ısparta genç çiftçi destek hibe kırsal kalkınma