Genç çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı

02 Ocak Çarşamba, 2019
Çanakkale’de Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Genç Çiftçi Projesi kapsamında büyükbaş hayvan dağıtım töreni yapıldı. Destekleme almaya hak kazanan çiftçilere büyükbaş hayvanları teslim edildi.
Genç çiftçilere büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı Haber: Çanakkale İl Enformasyon

Çanakkale de Genç Çiftçi Projesi Kapsamında destekleme almaya hak kazanan üreticilere büyükbaş hayvanları yapılan törenlerle teslim edildi.

Düzenlenen törene Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, şube müdürleri, ilçe tarım ve orman müdürleri, üretici birlikleri, tarımsal kalkınma kooperatifi temsilcileri, teknik personel ve çok sayıda üretici katıldı. 

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ törende yaptığı konuşmada, “2016 yılından buyana devam eden Genç Çiftçi Projesi kapsamında bugün, 2018 yılında büyükbaş hayvan almaya hak kazanan üreticilerimize hayvanlarının dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Çanakkale ili olarak son 3 yılda 420 işletmemize büyükbaş ve 170 işletmemize küçükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştirdik. Bitkisel üretim, arıcılık ve kanatlı gibi alanlarda da 146 işletmemize destek verildi. Toplamda 3 yılda 736 işletmemize 22 milyon 80 bin ₺ hibe desteği verdik. 2018 yılında ilçeler genelinde 134 yetiştiricimize 670 büyükbaş dağıtımını yapılarak 4.020.000 ₺’lik hibe desteği sağlandı. Bakanlığımızın vermiş olduğu bu hayvanlara iyi bakacağınıza inanıyorum, sizlere güveniyorum. Bugün burada dağıtacağımız büyükbaş hayvanların tüm üreticilerimize ve Çanakkale’mize hayırlı olmasını ümit ediyorum.” dedi.

İlçelerde düzenlenen törenlerde il genelinde destekleme almaya hak kazanan 134 üreticiye her işletmeye beş baş olmak üzere toplam 670 büyükbaş hayvanın dağıtımı yapıldı.
 
çanakkale genççiftçi destek büyükbaşhayvandağıtımı hibe