Gübreye yakın takip

13 Aralık Çarşamba, 2017
"DNA Barkod" ile etiketlenmiş ve "Karekod" sistemiyle ayrıştırılmış gübrelerin, üretim aşamasından son kullanıcıya kadar takibi 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yapılacak.
Gübreye yakın takip Haber: Enformasyon Birimi
Kamera-Fotoğraf: İsmail Tolga PEKŞEN

Kayseri’de “Piyasaya arz edilecek gübrelerin izlenmesine yönelik tebliğ” kapsamında, firmalara bilgilendirme toplantısı yapıldı. Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir illerinde bulunan üretici/ithalatçı firmalar ve Gübre Dağıtıcı Yetki Belgesine sahip toplamda 581 firma toplantıya katılım sağladı.
Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ayhan Temiz, “Resmi gazetede yayınlanan tebliğle ilk defa piyasaya arz edilen gübrelerin paketleme aşamasından son kullanıcıya kadar takibinin sağlanmasına yönelik düzenleme yapılmıştır. Bu düzenleme ile DNA Barkod ile etiketlenmiş ve Karekod sistemiyle ayrıştırılmış gübrelerin üretim aşamasından son kullanıcıya kadar takibi amaçlanmıştır. 01.01.2018 tarihinden itibaren başlayacak uygulama hakkında Bakanlıktan gelen yetkili arkadaşlar bilgilendirmede bulunacaklardır.” dedi.
Toplantıda katılımcıların yapmaları gereken iş ve işlemler anlatılarak, ilgili firmaların sorularına cevap verildi.
 
gübre barkod karekod etiket takip