İnegöl’de kestane hasadı b aşladı

05 Ekim Cuma, 2018
Bursa’nın İnegöl ilçesinde kestane hasadı başladı. Üreticiler 20-25 metre boyundaki ağaçlara çıkarak, ellerinde sopalarla hasat yapıyor. Dikenli bir kozanın içinde bulunan kestaneler daha sonra yerde toplanarak içindeki kestaneler çıkartılıyor.
İnegöl’de kestane hasadı b aşladı Bursa’nın İnegöl ilçesinde kestane hasadı başladı. Üreticiler 20-25 metre boyundaki ağaçlara çıkarak, ellerinde sopalarla hasat yapıyor. Dikenli bir kozanın içinde bulunan kestaneler daha sonra yerde toplanarak içindeki kestaneler çıkartılıyor.  
Bursa’nın İnegöl ilçesinde kestane hasadı başladı. Ekim ayının ortasında başlanan hasat bu yıl havaların iyi gitmesi sayesinde erken başladı.
İnegöl’de kestane denilince akla gelen yerlerden biri de Bahçekaya Mahallesi. Ağaçtan yere düşen dikenli kozalar yerden toplanarak içindeki kestaneler çıkartılıyor.
Bahçeyaka'de kestane üreten Selahattin Yılmaz, kestane hasadına başladıklarını belirterek şunları söyledi: 
  "Eskiden Ekimin 15’ne kadar hasat başlamıyordu. Ancak havalar sıcak gidince bu sene erken oldu. Bu yıl hastalık vurdu. Bu yıl verim az, ancak gelen misafirlere ikram edeceğiz. Satmak için fazla olmayacak. Bu sene para yapıyor, kestanenin fiyatı 15 TL ile 20 TL arasında."
 
Kestane Bursa İnegöl hasat.