Kalpli pastalar dünyaya gidiyor

13 Şubat Salı, 2018
Kocaeli’de bir pasta üreticisi sevgililer için 8 ülkeye 1 milyon kalpli pasta ihraç etti.
Kalpli pastalar dünyaya gidiyor Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde faaliyet gösteren donuk pasta üreticisi firma, Almanya, Fransa ve İtalya'nın da aralarında bulunduğu 8 ülkeye 1 milyon 100 bin adet kalp şeklinde pasta ihraç etti.
Firma sahibi Çetin Vuraloğlu, çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını, 60'a yakın pastalarının bulunduğunu vurgulayarak, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla ocak ayının ilk haftasından beri yoğun bir tempoda üretim yaptıklarını anlattı.
Sevgililer Günü için Avrupa'da; Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda ve İngiltere, Ortadoğu'da ise Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt'ten aldıkları siparişlerin sevkiyatlarını tamamladıklarını aktaran Vuraloğlu, en fazla ihracat yaptıkları ülkenin siparişlerin yüzde 45'ini oluşturan Almanya olduğunu söyledi.
Vuraloğlu, şu anda iç piyasadan aldıkları siparişlerin üretim ve sevkiyatlarına devam ettiklerine değinerek, "İç piyasadan da 400 bin porsiyon sipariş aldık. Özellikle Marmara ve Güneydoğu ve İç Anadolu bölgelerinden ciddi bir sipariş söz konusu. Siparişlerimizin yüzde 80'inin franbuazlı ve kırmızı renkli pastalarımız oluşturuyor. Onun dışında çikolatalı ve meyveli pastalar da var." ifadelerini kullandı.
Ürünlerinin bugünden itibaren marketler ve kafelerdeki raflarda yerlerini alacağı bilgisini veren Vuraloğlu, bu yılki Sevgililer Günü siparişlerinde geçen yıla göre yüzde 300'e varan bir artış olduğunu da sözlerine ekledi.
Şu anda aylık ortalama 10 milyon porsiyon donuk pasta üretimi gerçekleştirdikleri bilgisini veren Vuraloğlu, 2018'de 2-2,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini bildirdi.
Vuraloğlu, müşterilerine sevgililer günü hediyelerini renkli ve kalpli bir pasta ile vermelerini tavsiye etti.
 
sevgililer günü kalpli pasta donuk pasta ihracat kocaeli