Kayın mantarı genç çiftçinin yüzünü güldürdü

12 Şubat Pazartesi, 2018
Genç çiftçi desteklemeleri birçok çiftçinin hayallerini gerçekleştiriyor. Muğla’da çiftçilik yapan Gülseren Serim, kayın mantarı üretim projesini aldığı destekle hayata geçirdi.
Kayın mantarı genç çiftçinin yüzünü güldürdü Haber: Selma EREZ – Muğla İl Enformasyon
Kamera: Uğur ACAR
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Genç Çiftçi Desteklemelerinden faydalanan Gülseren Serim Muğla’nın Kavaklıdere İlçesi’nde kayın mantarı üretimine başladı.
Kayın mantarını markette görüp merak eden genç çiftçi Serim, bilgi almak ve proje üretmek için ilçe tarım müdürlüğüne başvurdu.  Genç Çiftçi Desteklemeleri kapsamında projesi kabul edilen ve hibe desteği alan Gülseren Serim kayın mantarı üretim tesisi kurdu.
Eylül ayında hasat yapmaya başlayan genç çiftçi ürününü toptancılara manavlara satıyor.
Kayın mantarına yoğun ilgi olduğunu belirten Serim çifti,  verim ve satıştan memnun olduklarını ifade etti. Kayın mantarını merak edip başlayan çiftçiler de olduğunu söyleyen Serim, Genç Çiftçi Desteği ile köyünde kalarak üretime geçtiğini ve aileye destek olduğunu söyledi.
Serim, tüm genç çiftçilere sürekli araştırma içinde olmalarını, proje üretmelerini ve genç çiftçi desteğine başvurmalarını önerdi.
 
muğla kayın mantarı genç çiftçi destek