Kayseri İl Müdürü Tarım Saati’nde

04 Temmuz Salı, 2017
Kayseri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan 2 Eylül 2016 tarihinden beri Tv Kayseri kanalında yayınlanmakta olan Tarım Saati Programının 2016-2017 yayın dönemi son programına katıldı.
Kayseri İl Müdürü Tarım Saati’nde Haber: Kayseri İl Enformasyon

Sunuculuğunu Ziraat Mühendisi Meltem Şenol’un yaptığı, Tv Kayseri’nin önemli programlarından olan ve canlı olarak yayınlanan Tarım Saati’nde yayın dönemi boyunca konu uzmanları ve akademisyenlerin katılımıyla, elma yetiştiriciliğinden organik tarıma, arıcılıktan zirai mücadeleye, gıda denetimlerinden su ürünleri yetiştiriciliğine, aşılama ve hastalıklardan mezbahanelere, kırsal kalkınma yatırımlarından çerezlik kabak yetiştiriciliğine, tıbbi sülükten vermikomposta, istiridye mantarından gilaburu yetiştiriciliğine, kadın eğitimlerinden mera ve yaylaklara, budama ve fidan dikiminden tohumluk patatese, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinden et üretimi ve tüketimine tarım ve hayvancılık konusundaki birçok konuda vatandaşlar bilgilendirildi.
Programın son konuğu Özkan Kayacan, Kayseri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar hakkında genel bir değerlendirme yaptı. İstiridye mantarı, hayvancılığı geliştirme projeleri, şap aşısı, yumurta üretimi 2017 yılı gıda denetimleri ve özellikle Ramazan Ayı boyunca yapılan gıda denetimleri, kırsal kalkınma yatırımları, genç çiftçi projesi, tıbbi sülük, solucan gübresi ve KAÇEM projesi konularında bilgi verdikten sonra 2023 hedef projelerinden bahsetti. Kayacan, “Vatan savunmasında herkesin bir mevziisi vardır. Biz ziraatçıların mevziisi üretim yaptığımız tarla, bahçe, ağıl ve seralardır. Bu mevzilerin hakkını vermek bizim boynumuzun borcudur” dedi.
 
Kayseri Özkan Kayacan tarım saati tarım Tv Kayseri