Kepez’de bir ilk daha

10 Mayıs Perşembe, 2018
Antalya’da öğrenciler ilk defa “Güvenilir Gıda ve Bilinçli Tüketici” yarışmasına katıldı.
Kepez’de bir ilk daha Haber: Antalya İl Enformasyon
 
Antalya’nın Kepez İlçesi’nde öğrencilere “Güvenilir Gıda ve Bilinçli Tüketici” Bilgi Yarışması düzenlendi. 
Kepez İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul ilkokulu 4. Sınıf öğrencilerine ‘Güvenilir Gıda ve Bilinçli Tüketici Bilgi Yarışması’ düzenlendi. 

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, “Gıda güvenliği tüm vatandaşlarımızı yakından ilgilendiriyor. 7 den 70 e herkese iyi anlatılması gerekiyor. Bunun en güzel yollarından bir tanesi de bu tür bilgi yarışmalarıyla öğrencilerimize gösterilip anlatılmasıdır” dedi.

Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen de,“Tarımın başkenti olan bir şehirde tarımın çocukları da tarımın her şeyini bilmeli. Çocuklarımıza, tarımı temelden sevdirerek tarıma entegre etmemiz gerekiyor. Öğrencilerimize, Güvenilir gıdayı, bitkiyi, toprağı, hayvanı, ağacı çeşitli etkinliklerle gösterip tarımı sevdireceğiz. Bugün burada yapılacak olan bilgi yarışmasının tüm ilçelerde yapılması gereken bir projenin başlangıcı konumundadır. Biz çocuklarımıza ve kadınlarımıza yönelik tüm projeleri önemsiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Ardından, öğrencilere, Güvenilir Gıda ve Bilinçli Tüketici konularında 15 soru yöneltildi. 

5 sınıftan 15 öğrencinin katıldığı yarışma kıyasıya bir rekabetle geçti. Tüm soruları doğru cevaplayan 4-A sınıfı 1. oldu. 

Birinci olan öğrenciler kol saati, ikinciler kırtasiye seti, üçüncüler ise kitap seti ile ödüllendirildi. Tüm öğrencilere katılımlarından dolayı madalya takdim edildi. 

Bilgi Yarışmasına, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, İl Müdür Yardımcısı Asım Karabulut, Şube Müdürü Ahmet Özen, Kepez İlçe Müdürü Dr. Bilge Gözen İlçe Müdürleri,  teknik personel, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 
 
 
Antalya kepez güvenilir gıda yarışma öğrenci