Kıl keçisi ıslah projesi

09 Şubat Cuma, 2018
Antalya’da uygulanan ‘Kıl Keçisinin Halk Elinde Islahı Projesi’nde başarılı olanlara ödül verildi.
Kıl keçisi ıslah projesi HABER: Antalya İl Enformasyon
Antalya’da ‘Kıl Keçisinin Halk Elinde Islahı Projesi’nde başarı sağlayanlar ödüllendirildi.
Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Antalya İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiriciler Birliği işbirliği ile yürütülen “Antalya İli Homanlı-Kıl Keçisi ve Pırlak Koyunu Halk Elinde Islah Projesinin” 2018 yılı değerlendirme ve ödül töreni toplantısı Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
Toplantıya, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Özkan Elmaz, Antalya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Zeliha Öztürk ve üreticiler katıldı.
Toroslarda Honamlı keçisinin her zaman olacağını ve her zaman üreticilerimizin dumanının tüteceğini söyleyen Mustafa Özen, “Üreticilerimizin, üniversitelerimizin, birliklerimizin ve İl Müdürlüğümüzün uyumlu bir şekilde çalışmasının meyvelerini aldık, alıyoruz” dedi. Tek başına olmanın bir şey ifade etmeyeceğini vurgulayan Özen, “Projeye dahil olan üreticilerimize desteğimizi verdik. Gönüllü olan üreticilerimizin tarımın paydaşları olmasından mutluyuz” ifadesine yer verdi.
Özen, “Ülkemizde 16 milyon büyükbaş ve 44 milyon küçükbaş hayvan varlığının olması, üreticilerimizin çalışma aşkıyla, üniversitelerimizin çalışmalarıyla, birliklerimizin ve bakanlığımızın destekleriyle bu rakamlara ulaştı. Böyle bir projede Antalya’nın öncü olmasından mutlu olduğunu belirtmek isterim.  Bu ve bu gibi önemli projelerde İl Müdürlüğü olarak her zaman destekleyeceğimizi söylemek istiyorum” dedi.
Toplantıya katılım sağlayanlara teşekkür eden Özen, projede başarı sağlayan üreticilere plaket verdi.
 
 
Antalya kıl keçisi ıslah proje