Malatya’nın en güzel kuzusu seçildi

16 Nisan Pazartesi, 2018
Malatya’da düzenlenen 12. Tarım Fuarı kapsamında bu yıl da en güzel kuzu yarışması düzenlendi. Birçok yetiştiricinin katıldığı yarışmada en güzel kuzu ise Battalgazi ilçesinden seçildi.
Malatya’nın en güzel kuzusu seçildi Malatya’da bu yıl 12’ncisi düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı renkli görüntülere sahne oldu.

Üreticilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin düzenlediği en güzel kuzu yarışmasında, özenle süslenen kuzular kıyasıya yarıştı.

Daha kaliteli bir üretim yapılması için böyle organizasyonların önemine dikkat çeken Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, fuarların üreticilere büyük katkısı olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından jüri tarafından Malatya’nın en iyi kuzusu seçildi. Bu yıl yarışmanın en iyi kuzusu Battalgazi İlçesi’nden Mehmet Yarar’ın kuzusu oldu. İkinci Yeşilyurt ilçesi İkizce Mahallesinden Abuzer Yılmaz’ın kuzusu olurken üçüncü ise Yazıhan ilçesi Boyaca Mahallesinden Hüseyin İncesu’ya ait kuzu oldu.

Yarışmaya katılan tüm üreticilere çeşitli hediyeler verildi.
 
Malatya fuar kuzu yarışması Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği