Ramazan’da denetimler arttı

15 Haziran Perşembe, 2017
Elazığ’da gıda işletmelerinin denetimi Ramazan ayında hız kazandı.
Ramazan’da denetimler arttı Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ramazan ayının başlaması ile birlikte ilde faaliyet gösteren gıda sektörüne yönelik fabrika, kesimhane ve işletmelerin denetimlerini sıklaştırdı.  
Denetimlere İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal Çetinkaya ile  gıda kontrol görevlileri  katıldı.
5996 sayılı kanun ve bu kanuna bağlı olarak çıkarılan ilgili mevzuatlar çerçevesinde yapılan denetimlerde,  işletmelerin teknik ve özel hijyen koşulları başta olmak üzere, çalışanların iş kıyafetlerinden, taban ve tavan temizliğine kadar gıda üretimi ve sunumu yapılan işletmelerde dikkat edilmesi gereken tüm hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.  
Vatandaşların daha güvenli ve sağlıklı tüketim yapabilmeleri için  kontrollerin devam edeceğini belirten Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, "Ramazan ayında vatandaşlarımızın hassasiyetini dikkate alarak Gıda ve Yem Şubesinde görevli kontrolör arkadaşlarımız ile birlikte  ilimizde gıda sektöründe faaliyet gösteren çeşitli firmaların denetimlerini yapıyoruz. Rutin olarak bu denetimler her zaman  yapılsa da, bu ayda  denetimler daha da artıyor. İşletmelerimize ziyaretin iki önemli sebebi var. Birincisi işletmelerin varsa  eksikliklerini tamamlamalarını sağlamak, ikincisi vatandaşlarımızın tükettiği gıdaların güvenli ve gönül rahatlığı ile tüketmesinin önünü açmaktır.  İlimizde yıllardır hizmet veren, ciddi anlamda istihdam sağlayan  tesislerimizi  yerinde görerek  aldığımız ürünlerin güvenli ve sağlıklı olup olmadıklarını kontrol ediyoruz. Göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı işletme sahiplerine,  gıda güvenliği açısından tesislerin bu noktaya gelmesini sağlayan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.
 
gıda denetim işletme elazığ ramazan