Sergiye ilgi yoğun

20 Haziran Salı, 2017
Tunceli’de 8. Tarım ve İnsan Fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların sergilendiği Tarım ve İnsan fotoğraf sergisi açıldı.
Sergiye ilgi yoğun Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği 8. Tarım ve İnsan Fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların sergilendiği Tarım ve İnsan fotoğraf sergisi Tunceli’de açıldı.
Tunceli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce, Belediye Yeraltı Çarşısı'nda düzenlenen sergiye, Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Kaymak, Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Hasan Çiçek, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı. 

Serginin açılışında bir konuşma yapan Tunceli Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Kaya, sergide, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca bu yıl 8'incisi düzenlenen "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğrafların sergilendiğini söyledi.
Serginin her yıl kentte düzenli olarak açıldığına işaret eden Kaya, "Bu sergimiz her yıl düzenleniyor. Ülke genelinde düzenlenen yarışmada çeşitli dallarda yarışmaya giren fotoğraflar il il sergilenerek halkımızın beğenisine sunuluyor." diye konuştu. 

Kaya, vatandaşların ilgi gösterdiği serginin gün boyu açık olacağını kaydetti.
 
tarım ve insan sergi tunceli