Tarım öğretiminin 172. yılı kutlandı

12 Ocak Cuma, 2018
Türkiye'de Tarım Öğretiminin 172. yılı kutlama programı Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.
Tarım öğretiminin 172. yılı kutlandı Haber: Düzce İl Enformasyon
Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Ziraat Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği işbirliğiyle Türkiye'de Tarım Öğretiminin 172. yılı kutlama programı gerçekleştirildi.
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Safa Çelik, Tarım Öğretiminin öneminden bahsederek, Tarımsal sorunların üstesinden gelmenin iyi yetişmiş Ziraat Mühendisleri ile olacağını söyledi.
Düzce Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu yaptığı konuşmada, 10 Ocak 1846 tarihinin ziraatçılar için bir milat olduğunu belirterek, Düzce'nin tarımsal üretimle ilgili verilerini paylaştı.
Harun Kabaoğlu, 2017 yılında Coğrafi İşaretlerle ilgili müdürlüğün çalışmaları neticesinde 9 ürün için başvuru yapıldığını, bu başvurulardan 4 tane ürünün 2017 yılının son günlerinde Coğrafi İşaret aldığını belirtti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç de, Düzce Üniversitesinin Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi'ni açarak büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade etti. 
 
düzce tarım öğretimi 172yıl ziraat