Tarım sektörü İzmir’de buluştu

06 Şubat Salı, 2018
Tarım sektörünün önemli organizasyonlarından biri olan İzmir Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda il müdürlüklerinin düzenlediği etkinlik ve eğitimler çiftçilerden yoğun ilgi gördü.
Tarım sektörü İzmir’de buluştu Haber: Muğla İl Enformasyon
Geçtiğimiz günlerde İzmir’de düzenlenen 13. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı bölge çiftçisinin yoğun ilgisine sahne oldu.
Birçok büyük firma, kooperatif ve birliklerin yer aldığı fuarda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı standında da İzmir, Muğla, Balıkesir il müdürlükleri ile Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü müdürlüğünden katılan personel çiftçilerle buluştu.
Fuarın açılışına katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İzmir’i "tarım hayatının başladığı ama bitmediği, medeniyetin beşiği bir il" olarak tanımladı.
Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çiftçilere birçok kaynak ve doküman dağıttı.
Stant etkinlikleri kapsamında il müdürlüğü personeli Selma Erez doğada yenilebilir otlar konusunda ve “Tat, Tanı ve Doğada Bırak” projesi hakkında bir sunum yaptı. Özellikle kadın çiftçilerin ilgi gösterdiği sunum sonrası katılımcılar arasında bir de yarışma yapıldı.
 
izmir fuar muğla 13. Agroexpo