Tarım ve İnsan İstanbul’da

24 Mayıs Çarşamba, 2017
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Denizbank işbirliğinde bu yıl sekizincisi düzenlenen Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler yurt genelinde sergilenmeye devam ediyor.
Tarım ve İnsan İstanbul’da En güzel “Tarım ve İnsan” fotoğrafları il il geziyor. Bu yıl sekizincisi yapılan Tarım ve İnsan fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler sergilenmeye devam ediyor.
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile Denizbank işbirliğinde düzenlenen yarışmada sergilenmeye değer görülen eserlerin son durağı İstanbul oldu. 2009 yılından beri düzenlenen ve kamuoyunda yoğun ilgi gören yarışmaya bu yıl 529 kişi 2 bin 317 eserle katıldı.
 
Genel, öğrenci, çiftçi ve tematik kategorilerin yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ile Denizbank çalışanları olmak üzere farklı kategorilerde yapılan yarışmada 18 eser ödüle layık görülürken, 120 eser de sergilenmeye değer görüldü.
 
Yarışma sonucunda sergilenmek üzere seçilen 120 eserden 57’si, Şişli Özdilek Park AVM’de resim severlerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışını İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Yavuz Karaca AVM Pazarlama Sorumlusu Barış Evren’le birlikte yaptı. Yoğun bir ilgiyle karşılanan sergiyi gezen Karaca, 2009’dan beri düzenlenen bu yarışmanın toprağın ve tarımın önemi konusunda toplumsal ve bireysel duyarlılığı artırdığını vurguladı. Karaca “Bu yarışmada dereceye giren ve iştirak edenleri Yarışmanın ve sergimizin ilimize, ülkemize ve tarım sektörüne hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
 
Tarım ve insan İstanbul Denizbank Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlık Eğitim yayım ve yayınlar dairesi başkanlığı