“Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor”

11 Nisan Çarşamba, 2018
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kadın girişimciliğini güçlendirmek amacıyla başlattığı “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” kapsamında Isparta’da kadın çiftçilere eğitimler verildi.
“Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” Haber: İrfan ÖNER - Isparta İl Enformasyon
Kamera - Kurgu: Alper ÖZTÜRK
 
Tarımın değişik alanlarında faaliyet gösteren, yenilikçi, yaratıcı kadınlara eğitim verilmesi ve yeni projeler üretmelerinin sağlanması amacıyla başlatılan “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı” tüm şehirlerde faaliyetlerine başladı.

Isparta’da düzenlenen eğitim programlarında İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile Kırsal alanda tarımla uğraşan genç ve girişimci kadın çiftçilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verildi.

İl genelinde kadın girişimcilerin kurduğu başarılı işletmelere düzenlenen teknik gezide kursiyerlere önemli bilgiler verildi.

Isparta Merkez, Eğirdir ve Yalvaç ilçelerinde eğitimlere katılan 79 kursiyer sertifika lamaya hak kazandı.
Tarımsal faaliyet alanlarında projelerini hazırlayıp ülke genelinde düzenlenecek yarışmaya katılacaklar.
Dereceye giren 10 proje Antalya’da gerçekleştirilecek Proje Pazarı ve Sertifika töreninde sergilenecek.
Projeleriyle sertifika lamaya hak kazanan kadın çiftçiler “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı” için de artı puan kazanmış olacak.

Tüm Türkiye’den yarışmaya katılan projeler arasından dereceye girenler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın düzenlediği “Girişimci Kadın Çiftçi Ödül Töreni”nde ödül alacak.
 
ısparta kadın çiftçi girişimci proje genç çiftçi GTHB