"Topraklarımızın kıymetini iyi bilelim"

14 Haziran Çarşamba, 2017
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından kente yapılacak 12 tesisin temel atma törenine katıldı.
Şanlıurfa’da Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 12 tesisin temel atma töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Toprağımızı sele vermeyeceğiz, ele vermeyeceğiz, toprağımıza göz diken ele de vermeyeceğiz. Çünkü bu toprak şehit kanıyla sulanmış, aziz, mukaddes topraklardır" dedi.
Bakan Çelik, Şanlıurfa'da birçok sorunu çözdüklerini ancak sorunların bitmediğini bu sorunları birlikte, dayanışma içerisinde çözeceklerini bildirdi.
Bugün 760 milyon değerinde bir yatırımın temelini atacaklarını vurgulayan Çelik, desteklerinden dolayı 2 milyon Şanlıurfalı adına Bakan Eroğlu'na teşekkür ettiğini ifade etti.
Bakan Çelik, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerinde çok ciddi sorunlar yaşandığına dikkati çeken, şöyle devam etti:
"Irak yetmiyordu, Suriye eklendi. Şimdi de bütün Ortadoğu, İslam alemi Katar merkezli bir şekilde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya. Bunların çözümü noktasında, bunların çözümü ne, dertleri ne, geniş bir zamanda konuşuruz. Hesaplar büyük. Şanlıurfalı kardeşim iyi düşün, sen bilinçi, şuurlu insansın. Ortodoğuda dönen dolapların amacının, maksadının ne olduğunu sen çok iyi anlıyorsun. İnşallah hiçbir şer odağına geçit vermedin, önümüzdeki süreçte de yaşanacak entrikalara karşı duruşumuzu sağlam bir şekilde koruyacağız. Bundan hiçbir endişem yok."
"Topraklarımızın kıymetini iyi bilelim"
Şanlıurfalılardan arazilerinin kıymetlerini iyi bilmelerini isteyen Çelik, dünyada açlık yaşanırken Şanlıurfa'da hasat döneminin yaşandığına işaret etti.
Çelik, Şanlıurfa'nın topraklarından bereket fışkırdığını belirterek, "Onun için bu güzel ilimizin kıymetini iyi bilelim. Toprağımızı sele vermeyeceğiz, yele vermeyeceğiz, toprağımıza göz diken ele de vermeyeceğiz. Çünkü bu toprak şehit kanıyla sulanmış, aziz, mukaddes topraklardır." diye konuştu.
 
gthb bakan çelik şanlıurfa tören orman ve su işleri dsi