Uludağ’da gıda denetimi

26 Aralık Salı, 2017
Uludağ’da yılbaşı öncesi gıda işletmeleri ve toplu tüketim yerlerine denetim gerçekleştirildi.
Uludağ’da gıda denetimi Haber: Bursa İl Enformasyon
Kamera : Bilgin ÇALIŞKAN
Fotoğraf: Orhan KAĞITÇI
 
 

Osmangazi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kontrol görevlileri yılbaşı öncesi Uludağ bölgesindeki gıda ile ilgili üretim, toplu satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimde bulundu. Denetimlere Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Ceylan, Osmangazi Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mürvet Öztürk ile birlikte  eşlik ederek, Uludağ bölgesindeki 160 üretim, toplu tüketim ve satış yerlerinde denetim yaptı.

5996 Sayılı Kanun Kapsamında işletmelerdeki gıda ve alkollü içkilerin güvenilirliği, genel ve özel hijyen esaslarına uyup uymadıkları kontrol edildi. İşletmelere halk sağlığı ve gıda güvenliği ile ilgili dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Ceylan , "Beyaz Cennet Uludağ turizm açısından büyük önem arz etmektedir. Merkez ve diğer ilçelerimizde denetimlerimiz düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Yılbaşı öncesinde Uludağ bölgesi başta olmak üzere tüm turistik işletmeler ve alkollü içki tüketilen işletmeler yoğun bir şekilde denetlenmeye devam edilecektir. Vatandaşlarımızın güvenli ve hijyenik gıdaya ulaşmalarını sağlayabilmek için; gıda güvenliğine, genel ve özel hijyen esaslarına uymayan işletmelere idari yaptırım para cezası uygulanacaktır. Vatandaşlarımızın gıda maddeleri ile ilgili karşılaşabilecekleri herhangi bir sıkıntı karşısında, sorunlarını rahatlıkla iletebilecekleri 174 Alo Gıda Hattının yedi yirmi dört kesintisiz olarak hizmet verdiğini özellikle belirtmek isterim" dedi.

bursa uludağ denetim yılbaşı uyarı