Üreticilere buzağı ölümlerinin önlenmesi için eğitim

27 Aralık Çarşamba, 2017
Elazığ’da “Buzağı Besleme ve Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi” amacıyla toplantı düzenlendi.
Üreticilere buzağı ölümlerinin önlenmesi için eğitim Haber: Elazığ İl Enformasyon

Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve SEN TARIM A.Ş. ortaklığında “Buzağı Besleme  ve Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi” amacıyla üreticilere bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, ''Hepimiz biliyoruz ki,  bölgemiz tarım ve hayvancılık bölgesi. Dolayısıyla siz değerli üreticilerimiz dönem dönem geleneksel yöntemlerle işinizi yapmaya çalışıyorsunuz. Dünyanın değiştiği, geliştiği ve yeni teknolojilerin sadece bilimsel manada değil tarım ve hayvancılıkta da hayat bulduğu bir dönemde bizim artık geleneksel yöntemlerle iş yapmamız maalesef alın terimizin hiçe çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bugün özellikle konuşacağımız hayvancılıkta, hayvancılığın en önemli değerini oluşturan buzağıların yaşaması ve ilerde bize gelir olarak geri dönmesi için neler yapmalıyız, hangi besleme tekniklerini kullanmalıyız bunu uzman arkadaşlarımızdan öğreneceğiz. Bizler de bakanlık temsilcileri olarak 2018 yılında özellikle hayvancılığın geliştirilmesi için ve buzağı ölümlerinin önlenmesine yönelik eylem planları hazırlıyoruz'' dedi.
Bir otelde düzenlenen programa Elazığ İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Turan Karahan, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Asım Selen, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yılmaz Ataş, SEN TARIM A.Ş yetkilileri, Birlik başkanları ve çiftçiler katıldı.
 
 
elazığ buzağı önlem toplantı hayvancılık