Zor gününde üreticiye destek

28 Ocak Perşembe, 2021
Ahır yangınında hayvanları telef olan Bilecikli üreticiyi ziyaret eden yetkililer yaraların sarılması için kolları sıvadı.
Zor gününde üreticiye destek Ahırı yandı, hayvanları telef oldu, İl Müdürü çiftçiye destek sözü verdi.                                             
Bilecik’te ahırda çıkan yangında hayvanları telef olan üreticiyi ziyaret eden Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş ile Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna, çiftçiye her konuda yardımcı olacaklarını bildirdi.

Yangın yerinde incelemelerde bulunan İl Müdürü Yoldaş, hayvan sahibi Abdullah Oğuz’a geçmiş olsun dileklerini iletti, yangının meydana geldiği ahırda incelemelerde bulundu. İl Müdürü Yoldaş, "Bozüyük ilçemize bağlı Dodurga Beldesinde küçükbaş hayvancılık yapan Abdullah Oğuz adlı üreticimize ait işletmede, pazar günü sabah saatlerinde yangın çıkmıştır. İşletmede bulunan 270 adet hayvandan 43 âdeti telef olmuştur. Ayrıca işletmede bulunan 60 çuval hayvan yemi, 2 adet otomatik suluk ve 4 adette metal suluk zarar görerek kullanılamaz hale gelmiştir.” dedi.

Çiftçinin yaralarının sarılacağını belirten Yoldaş, “İl Müdürlüğümüz personeli hasar tespit çalışmalarını yapmış bulunmaktadır. Bizler de üreticimizin yanında olduğumuzu belirtmek üzere kendini ziyaret ettik. Kendisine Bakanlığımızın desteklemelerinden yararlandırmaya çalışacağız. Üreticimize tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca yangının olduğu ilk andan itibaren sahada olan ve üreticimizin yanında bulunarak, desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Selim Tuna' ya teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna ise yangının söndürülmesi ve kaybın artmaması adına çabaladıklarını, üretici Abdullah Oğuz’un yanında olduklarını dile getirdi.
bilecik ahır yangın hayvancılık destek tarım ve orman