Genç çiftçinin hasat heyecanı

13 Kasım Pazartesi, 2017
Antalya’da genç çiftçi projeleri devam ediyor
Genç çiftçinin hasat heyecanı Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, Elmalı’ da Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Projesi kapsamında Kültür Mantarı Üretimi Projesinden faydalanan Leyla Arslan’ın serasını ziyaret etti.
Genç çiftçi Arslan’dan kayın mantarı üretimi hakkında bilgi alan Özen, “Her proje gençlerimiz için yeni bir umut. Onların heyecanına ortak olmak bizi daha da mutlu ediyor” dedi. Özen, genç çiftçiye bereketli sezonlar dileyerek kayın mantarı serasında incelemelerde bulundu.
“Çok heyecanlıyım”
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan genç çiftçi hibe desteği kapsamında 2017 yılında hibe alan genç çiftçi Leyla Arslan,  “Eşimin işinden dolayı 2 sene önce Elmalı’ ya geldik. İlçe Müdürlüğü personeli genç çiftçi projesi hakkında bilgi verdi ve projeye başvuru yaptım. Kültür Mantarı Üretimi Projesine hak kazandım. Çok mutluyum. Serama gözüm gibi bakıyorum. 15-20 gün içerisine ilk hasadı yapacağız. Çok heyecanlıyım”  şeklinde konuştu.
Özen’ e kayın mantarı serası ile bilgi veren genç çiftçi Arslan, “Proje başvurum onaylanınca 1 ay mantar yetiştiriciliği hakkında eğitim aldım. Çiftçilik yapmayı hayal bile edemezdim. Mantar serası kurmak maliyetli bir iş. Devletimizin 30 bin TL hibe desteği olmasa serayı kuramazdım. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bize bu imkânları sağladı için çok teşekkür ederim. Artık bende bir çiftçiyim ve aileme, ülke ekonomisine katkım var” diyerek Özen’ e ziyaret için teşekkürlerini iletti.
 
 
Antalya elmalı proje kültür mantarı proje