Çekerek Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi sürüyor

16 November Thursday, 2023
Sivas’ta yürütülen Çekerek Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında arpa tohumları çiftçiyle buluştu. Yıldızeli’nde 38 köyü kapsayan projede, 112 üreticiye yüzde 100 hibeli 87 ton arpa tohumu dağıtıldı.
Çekerek Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi sürüyor
Haber: Sivas İl Enformasyon
 
Sivas Yıldızeli’nde Çekerek Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi sürüyor. Proje kapsamında son olarak üreticilere arpa tohumu dağıtıldı.

Dağıtımda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız “Türkiye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyon Projesi Kapsamında; Yıldızeli İlçemizde 38 köyün bulunduğu Çekerek havzalarında, köyden kente göçün önlenmesi, kırsaldaki yaşam standartlarının yükseltilmesi, doğal kaynaklarımızın ve tarım arazilerimizin tam kapasite kullanılması amacı ile projemiz çeşitli yatırımlar içermektedir. Bu kapsamda ilimiz Yıldızeli İlçesi Çekerek Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında 2021 yılında faaliyetler başlamış olup, 2022 yıl içerisinde Tarla Tarımında Verim Ve Kalitenin Artırılması Projesi 125 ton arpa tohumu 175 üreticiye dağıtılmıştır. 2023 yılında 112 üreticiye yüzde 100 hibeli 87 ton arpa tohumu dağıtılmıştır. 2024 yılı için küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi projesi kapsamında hayvan dağıtımı yapılacak ve nadas alanlarının daraltılması kapsamında 2 ton nohut tohumu dağıtımı çalışmaları başlamıştır.” dedi.

Konuşmanın ardından tohumların teslim edilmesiyle birlikte program sona erdi.
tarım orman sivas arpa hibe