Depremden etkilenen çocuklara moral takviyesi

15 March Wednesday, 2023
Manisa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nce, kamu kurumlarına ait sosyal tesislerde konaklayan ve deprem felaketinden etkilenen çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerin amacı depremin çocuklar üzerindeki etkilerinin bir nebze olsun azaltılması.
Depremden etkilenen çocuklara moral takviyesi
Haber: Manisa İl Enformasyon

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından kente gelen ailelerin çocukları için düzenlediği etkinliklerle, depremin etkilerini bir nebze olsun azaltmaya çalışıyor.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk’ün önderliğinde İl Müdürlüğü teknik personeli,  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda ağırlanan çocukları ziyaret ederek, onlarla bolca vakit geçirdi.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün “Böcekleri Seviyorum, Doğayı Koruyorum” sloganıyla gerçekleştirdiği “Böcek Şenliği ve Organik Tarım Eğitimi” etkinliği, yurtlarda kalan çocuklar tarafından ilgiyle karşılandı. Çocukların böcek koleksiyonlarına ilgisi büyük oldu.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi teknik personeli, çocuklara organik tarım nedir, organik tarımın faydaları, böceklerin doğadaki rolleri, zararlı ve faydalı böcekler, böcek fobisi gibi konularda bilgiler aktardı. Ziraat Mühendisleri çevre, insan, bitki ve hayvan sağlığını korumanın önemine değindi.

Gıda ve Yem Şubesinde görevli Gıda Mühendisleri, gıda kaybı ve israfına yönelik eğitim verirken, israf edilen gıdaların nasıl geri kazanılabileceği, gıdalarımızı nasıl koruyacağımız konularında bilgilendirmelerde bulundu. Çocuklara Gıdanı Koru ve Organik Tarım konularında hazırlanan çizgi filmler izletildi.

Etkinlik süresince çocuklar, Organik Tarım Maskotu Bay Kıvrık ve Gıda Kahramanı Maskotu Cano ile de eğlenceli dakikalar geçirdi. Etkinlik sonunda çocuklara çeşitli hediyeler ve aktivite kitabı verildi.

İl Müdürü Metin Öztürk, çocukların depremin olumsuz etkilerinden bir an önce kurtulmaları için hem eğiten hem de eğlendiren bu tür etkinlikleri sürdüreceklerini belirtirken, depremin yaralarını hep birlikte saracaklarını kaydetti.
Etkinliğe; Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Yunusemre Erkek Yurdu Müdürü Erkan Akbalık, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Gökmen Kaya, Gıda ve Yem Şube Müdürü Dr. Defne Bacınoğlu,  konu sorumlusu teknik personel ile depremzede ailelerin çocukları katıldı.
tarım orman deprem depremzede manisa çocuk etkinlik