“Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” Erzurum’da gençlerle buluştu

26 Eylül Pazartesi, 2022
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"nin 10. durağı Erzurum oldu. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği fuarı ziyaret eden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, "Bugüne kadar 350 bin gencimizle birebir temas sağladık. İletişim Başkanlığı olarak devletin gençlere yönelik imkân tanıdığı destek, hibe, fon, burs ve kredi gibi teşvik unsurlarını yüz yüze anlatmak üzere buradayız" dedi.
“Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” Erzurum’da gençlerle buluştu
Devlet teşvikleri Erzurumlu gençlere tanıtım günleri fuarında anlatıldı.

Gençleri kamu kurumlarıyla buluşturmak ve devlet teşviklerini tanıtmak amacıyla Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, çeşitli kurumlar stant açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda organize edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşlar ile çeşitli kurumların yer aldığı etkinliğe, lise ve üniversitelerde okuyan gençler ile aileler ilgi gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programlarıyla ilgili bilgilendirildi.

Fuarın açılışına katılan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar, "Bugüne kadar 350 bin gencimizle birebir temas sağladık. İletişim Başkanlığı olarak devletin gençlere yönelik imkân tanıdığı destek, hibe, fon, burs ve kredi gibi teşvik unsurlarını yüz yüze anlatmak üzere buradayız. Bu şekilde gençlerimiz, kariyerlerini planlayıp geleceğini kurgularken devletin hangi imkânlarıyla neler yapabilecekleri hususunda farkındalık amaçlıyoruz," dedi.

Başar, Erzurum'dan sonra "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"nin haftaya Diyarbakır, ardından da Van'da düzenleneceğini ifade ederek, tüm gençleri organizasyonlara davet etti.

‘Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında’ sloganıyla düzenlenen ve 40’ın üzerinde kamu kurum ve kuruluşundan temsilcilerin tanıtım yaptığı etkinlikte; gençlerin burs, hibe, fon, kredi gibi maddi destekler, ihtiyaç duydukları staj programları, uluslararası alandaki proje destekleri hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor.

Gençlerin yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine katkıda bulunmak, ekonomi, eğitim, kültür, sanat, bilim, sağlık, spor gibi her alanda verilen destekler hakkında bilgilendirmek ve doğru yönlendirmek hedefiyle gerçekleştirilecek panellerin yanı sıra kültürel ve sportif faaliyetler gençlerin yoğun ilgisini görüyor.
erzurum devlet teşvikleri fuar genç istihdam iletişim evren başer