Kaçak avlanmaya geçit yok

10 May Friday, 2024
Isparta ve Van’da gece gündüz mesai yapan Su Ürünleri Kontrol ekipleri kaçak avlanan balıkçıları tespit etti. Kovada Gölü’ndeki denetimde 600 metre uzatma ağı ele geçirildi. Van’ın Erciş ilçesinde de kaçak avlanan 200 kilo canlı balık yeniden suya bırakıldı. Ele geçirilen av malzemeleriyle 100 kilo inci kefali balığı ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
Kaçak avlanmaya geçit yok
Göllerde de denetim sürüyor, ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor.

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde ekipler tarafından yapılan su ürünleri denetiminde kaçak avcılıkta kullanılan 600 metre uzatma ağı ele geçirildi.

Isparta'nın Eğirdir ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekipleri ve Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından denetim gerçekleştirildi. Kovada Gölü'nde yapılan denetim sonucunda kaçak avcılıkta kullanılan 600 metre uzatma ağı ele geçirildi. Ekipler tarafından ağa el konularak ağ içerisinden çıkan canlı su ürünleri göle bırakıldı.

Erciş’te kaçak avlanan 200 kilo canlı balık yeniden suya bırakıldı  

Van’ın Erciş ilçesinde jandarma ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda kaçak avlanan 200 kilo canlı balık yeniden suya bırakılırken, 300 metre ağ ve 100 kilo balığa ise el konuldu.

Erciş ilçesine bağlı Gölağzı Mahallesi’ndeki arıtma mevkiinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce suya bırakılan tek parça halindeki yaklaşık 300 metre uzunluğundaki misine ağı ve üzerindeki 300 kilogram inci kefali balığı, jandarma ekiplerince ele geçirildi. Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yaklaşık 200 kilogramı canlı olan inci kefali balığı doğal yaşamına bırakılırken, ele geçirilen 300 metre misine ağ ve 100 kilo ölü inci kefali balığı ise Erciş İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Van Gölü’nde yaşayabilen tek balık türü olan inci kefali balığı için 15 Nisan ve 15 Haziran tarihlerinde yumurtalarını bırakmak için tatlı sulara göç ettiklerinden dolayı uygulanan avlanma yasağı çerçevesinde kurumların denetimleri aralıksız devam ediyor.
kaçak av balıkçılık su ürünleri denetim balık göl van ısparta tarım ve orman