Kaliteli bir sezon için tekneler denetimde

26 Eylül Pazartesi, 2022
İzmir Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekibi, Çeşme açıklarında avlanan 35 balıkçı teknesinde denetim yaptı. Balık boyları ölçüldü, belgeler incelendi, ekipman kontrol edildi. Kurallara uymayan balıkçılara idari yaptırımlar uygulandı.
Kaliteli bir sezon için tekneler denetimde
Tekneler kontrol ediliyor, balık boyları tek tek ölçülüyor.

İzmir Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekibi, güvenli bire sezon için denizlerde sıkı denetimlerini sürdürüyor.

Dalyan Mahallesi'nden tekneyle denize açılan Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı ekip, sabah saatlerine kadar denetimlerini sürdürdü.

Avlanan balıkların boylarını ölçen yetkililer, balıkçıların belgelerini de inceledi. Denetime İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Sözen de katıldı.

Mustafa Sözen, kent açıklarında 1800'e yakın balıkçı teknesiyle balık avlandığını belirtti.

Av yasaklarının 1 Eylül'de kalktığını hatırlatan Sözen, "Av yasağının kalkmış olması, her şeyin avlanabileceği anlamına gelmiyor." dedi.

Denetimleri sıklaştırdıklarını, yıl başından bu yana kentteki balıkçı tekneleri, balık hali ve 29 balıkçı barınağında 7 bine yakın denetim gerçekleştirdiklerini kaydeden Sözen, "Denetimlerimizde avlanma kriterlerimize uyamayan, ilgili mevzuatımıza aykırı avcılık yapan işletmelere de balıkçılara da idari yaptırımlarımızı uyguluyoruz." diye konuştu.
izmir balık balıkçı tekne av sezonu denetim su ürünleri balım boyu tarım ve orman