KKTC Tarım Bakanı WebTarım TV’ye konuştu

21 Aralık Perşembe, 2017
WebTarım TV’ye konuşan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu adaya ulaştırılan içme suyuyla ve Türkiye ile birlikte yürüttükleri projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.
KKTC Tarım Bakanı WebTarım TV’ye konuştu Röportaj: Kadriye İLERİSOY
Haber: Ercan AKSOY
 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu WebTarım TV mikrofonlarına konuştu. Dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyan askıda borulu deniz geçiş sistemini de bünyesinde barındıran Kıbrıs Su Temin Projesi hakkında bilgi veren Çavuşoğlu, Türkiye’den ihtiyaç duydukları her konuda destek aldıklarını kaydetti.
Nazım Çavuşoğlu göreve gelir gelmez Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile yaptıkları temaslar neticesinde adaya gelen suyun halka ulaştırılması konusunda büyük emek sarf edildiğini ifade etti.
Çavuşoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun tarımsal sulamayla ilgili olarak kendilerine bir söz verdiğini ve Kıbrıs halkının bunun gerçekleşmesini de sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Türkiye ile birlikte hazırladıkları projelerle verimli topraklara sahip Kıbrıs’ta tarımın da gelişeceğini belirtti.
Nazım Çavuşoğlu, Türkiye’de hem Tarım Bakanlığıyla hem de diğer Bakanlıklar ve yetkililerle sürekli iletişim halinde olduklarını ve her konuda destek gördüklerini de sözlerine ekledi.
 
KKTC Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu KKTC su Kıbrıs su temin projesi